Tomik - osobní stránka Tomáše Řeháka

Jak probíhají obřady
Vážení snoubenci,
zde jsou informace, které Vám mohou napomoci, koho si vyberete za oddávajícího.
Na mě se obracejí především snoubenci, kteří chtějí mít obřad v přátelské, uvolněné atmosféře a nevadí jim humor. Často mívám obřady na netradičních místech. Ve stodolách, v zámeckém parku, v lese, na statku, na louce, v zahradách, v zámku, v hotelech, církevních budovách .
Jsme různí a každý pár má jinou představu, jak by měl vypadat svatební obřad.
Někdo si myslí, že svatební obřad je velmi vážná událost v životě člověka a neměla by se zlehčovat.
Také si myslím, že vstup do manželství je vážné rozhodnutí. Ale osobně mám rád humor a svatba není pohřeb. Jsem si vědom, že se nelze zavděčit všem svatebním hostům. Na svatbách bývají starší lidé – babičky a dědové, střední generace – rodiče a potom přátelé snoubenců, také děti.
Každý má jiný smysl pro humor. Měl jsem svatby, kde byli právníci, lékaři, primáři, docenti.
Oddával jsem např. televizní sportovní komentátory. Oddával jsem několik reprezentantů v hokeji, tenisu, basketbalu a v jiných sportech. Na svatbě byli kolegové z reprezentace, lidé z televize – přátelé, komentátoři sporťáci. Svatební hosté snoubencům vždy vytvořili úžasnou, výbornou atmosféru. Všichni jsme si obřad skvěle užili.
Jednu z nejhezčích svateb co jsem měl, byla svatba známého svatebního fotografa.
Obřad se konal v lese - skvělá atmosféra. Je to pěkně zachyceno i na fotkách. ZDE.
Zažil jsem ale také svatby – introvertů a snoubenců, kteří mě týden před obřadem napsali, že chtějí změnu a obřad chtějí mít důstojný, vážnější a bez humoru.
Není pro mne problém udělat decentní “suchý” svatební obřad. Ale po zkušenostech jsem se rozhodl, že takové obřady už dělat nebudu a snoubencům doporučuji, aby si zvolili jiného oddávajícího, nebo měli civilní obřad  - s úředníkem městského úřadu. Pokud jsou snoubenci věkem starší, tak proslov samozřejmě upravuji s ohledem na věk.
Reference novomanželů ZDE
Snoubencům doporučuji, aby dobře předem uvážili své rozhodnutí.  Ne každému vyhovuje můj styl svatebního obřadu, a pokud by měli jinou představu, tak si mohou najít jiného oddávajícího.
Můžete tak předejít případnému zklamání.

Důležité upozornění:
Pokud se rozhodnete, abych Vás oddával, tak mě musíte kontaktovat a musíte mi rezervaci písemně potvrdit.
Mám hodně poptávek. Velmi rychle se mi zaplňují termíny.
Kdo dříve potvrdí rezervaci termínu, má přednost. Děkuji za pochopení.
Posílám potom snoubencům, co mi potvrdili termín další informace. Pro inspiraci několik variant svatebních slibů a také možný harmonogram svatebního obřadu, několik audio ukázek svatebních proslovů a další materiály.
Tomáš Řehák